08 Eyl

Cilt Bakımı İçin En İyi Gizli Sır : Derin Uyku

Cilt bakımı rutinleri içinde en önemlilerinden biri olan kaliteli uyku; genç, ışıltılı ve harika görünen bir cilde sahip olmanın anahtarıdır.

Genç ve parlak bir cilde sahip olmak söz konusu olduğunda, bunu başarmak için pahalı tedavilere ihtiyacınız olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak, işte küçük bir sır – sağlıklı uyumak cildiniz için harikalar yaratabilir.

Uyku, gençlik çeşmesine en yakın şeydir. Siz dinlenirken vücudunuz kendini onarmaya çalışır. Uyku aynı zamanda görünüşünüze çeşitli şekillerde fayda sağlar. İşin sırrı her gece altı ila dokuz saat uyumaktır. Şimdi, dinlenmeye karar vermeden önce yapmanız gereken yüzlerce şey için uykusuzluğunuzu suçlayabilirsiniz ya da kontrolü ele alıp güzelce uykunuzu alabilirsiniz. Sadece cildiniz harika görünmekle kalmayacak, vücudunuz kendini yeniledikçe yeni kolajen de üreteceksiniz. Kolajen, insan vücudunda en bol bulunan proteindir. Vücudunuza sıkılığını veren, esnekliği destekleyen ve vücudunuzda bol olduğunda mevcut cilt yapılarını koruyabilen şeydir.

İşte iyi bir gece uykusu çekmenize ve genç, güzel bir cilde kavuşmanıza yardımcı olacak bazı ipuçları:

Yatmadan önce yemek:

Yatmadan önce sadece hafif bir akşam yemeği yediğinizden emin olun. Dolu bir mideyle yatmak hazımsızlığa neden olabilir ve uykunuzu bozabilir. Ayrıca, gece yarısı atıştırmalık arayarak uyanmamak için sizi tok tutacak yiyecekler yediğinizden emin olun.

Su tüketimi:

Vücudunuzun ve cildinizin sağlıklı bakımı için içme suyu gerekli olsa da, yatmadan önce tükettiğiniz su miktarını sınırlayın. Yatmadan hemen önce daha az su içmek, gecenin ortasında banyo kesintilerinin sınırlanmasına yardımcı olabilir.

Alkollü içecekler:

Alkol tüketimi yalnızca cildinizi kurutmaz, aynı zamanda uyku düzeninizi de etkileyebilir. Gece boyunca birden çok kez uyanabilirsiniz, çünkü tuvalete gitmeniz veya susuz kalmanız ve su içmeniz gerekebilir.

Cilt bakımı rejimi:

Yatmadan önce akşam rutini yapmaya, pijama giymeye ve dişlerinizi fırçalamaya benzer şekilde cildinizi dinlenmeye hazırlamalısınız. Temizleyici ve nemlendirici içeren iyi bir cilt bakım rejimine sahip olmak, cildinizi hak ettiği çok ihtiyaç duyulan dinlenmeye hazırlayacaktır. Gün içinde kirliliğe maruz kaldığınız için makyajı ve kirleri gideren nazik bir temizleyici kullandığınızdan emin olun. Cildin tahriş olmasını önlemek için dermatologlar tarafından test edilmiş ve sülfat içermeyen bir temizleyici arayın. Temizledikten sonra, tercihen aloe vera gibi doğal bitkiler ve cildinizi yumuşak ve nemlendirecek uçucu yağlar içeren bir gece nemlendiricisi kullanın.

Hepimizin telaşlı programları var, işler bize son anda gönderiliyor ve yerine getirmemiz gereken son tarihler var, ancak aldığınız uyku miktarını yalnızca siz kontrol ediyorsunuz. Öyleyse, hak ettiğiniz cilt yenileme işleminize öncelik verin ve şuna zaman ayırın: İyi bir gece uykusu!

Yaklaşmakta olan kış mevsiminde cildinizi nasıl koruyabileceğinizi öğrenmek için şu yazımıza da göz atabilirsiniz :

Cildinize Kış Gelmesin – Kış İçin Cilt Bakımı Önerileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir