10 Nis

Kuru Cilt Sorunu – Cildinizi Doğru Şekilde Nemlendirin

Birçok insan kuru cilt ile mücadele eder, ancak bu durumu hafifletmek için yapabileceğiniz birkaç şey vardır.

Kuru cilt koşulları daha soğuk iklimlerde daha yaygın olmakla birlikte, bazılarımız yıl boyunca kuru ciltten muzdariptir. Kuru cildi nemlendirmek için vücudumuzun doğal nemini korumak önemlidir. İşte cildinizin taze ve genç görünmesine yardımcı olacak birkaç etkili yol.

Doğru Temizleyicileri Seçin

Kural olarak, temizleyici ne kadar yumuşak olursa, ciltte o kadar az sert etki bırakır. Kuru cildi hedeflemek için formüle edilmiş yüz temizleyicileri arayın. Genellikle doku bakımından daha zengin, daha kremalı ve daha losyona benzeyen temizleyicilerdir. Mükemmel cilt nemlendirme özellikleri için yararlı olabilecek yatıştırıcı aloe vera gibi bileşenleri arayın. Güçlü deterjanlar ve koku gidericiler içeren sert kalıp sabunlardan kaçının. Bunları yüzünüzde kullanmayın ve bunları vücudunuzda kullanma konusunda da seçici olun.

Önemli İpucu:

Sadece ılık su kullanarak temizleyin. Çok sıcak su cildinizin daha kuru olmasına neden olabilir. Banyolarınızı ve duşlarınızı sadece birkaç dakika ile sınırlandırın. Ne kadar uzun süre yıkanırsanız, cildinizin kuruması ihtimali o kadar artar. Suya, özellikle sıcak suya uzun süre maruz kalmak, doğal yağlarının cildini sıyırır. Banyolarınızı kısa ve tatlı tutun. Sadece ılık su kullanın, cildinizi kurulayın; ovmayın, çünkü cildinizi bir havluyla ovalamak da yağları çıkarabilir. Vücudunuzu ve yüz nemlendiricilerinizi kuruduktan hemen sonra cildiniz hala nemliyken uygulayın. Bu, vücudunuzun doğal yağlarının yanı sıra nemini de hapsetmenize yardımcı olacaktır.

Cildinizi baştan ayağa nemlendirin

Yüz için, cilt bakımı rejiminize antioksidan vitaminler içeren nemlendirici bir serum eklemeyi düşünün. Gündüz, gün içi süreci için losyonu SPF gece ise gece kremi ile takip etsin. Bu ürünler cildinizi nemlendirmeye ve ince çizgilerin görünümünü en aza indirmeye yardımcı olabilir. Vücut için, duştan hemen sonra iyi bir vücut losyonu bolca sürün. Dirseklerinize, dizlerinize ve ayaklarınıza odaklanın, çünkü bu bölgeler gerçekten cilt kuruluğunun en çok ortaya çıktığı bölgelerdir. Uygulamayı ve gerektiğinde yeniden uygulamayı unutmayın.

Kendinize Baştan Ayağa İyice Ovalayarak Temizleyin

Yüzünüzden ayak parmaklarınıza pul pul dökülmeyi sağlayacak iyi bir temizleme, cildinizin nem tutmasına gerçekten yardımcı olabilir, çünkü ölü cilt hücrelerini yüzeyden temizlemeye yardımcı olur ve altındaki yeni sağlıklı cilt hücrelerini ortaya çıkarır. Cildiniz pul pul döküldüğünde, cilt bakım ürünlerinizin, özellikle serumların ve nemlendiricilerin daha hızlı ve etkili bir şekilde emilmesini sağlar. Kuru ciltlerle savaşmak için, ölü deriden kurtulmak adına, ovalayın!

İçeriden hidrasyonu sağlayın

Bu, en açık ipucu. Eski, iyi H2O’yu içerek vücudunuzu nemlendirin. Kahve, soda ve meyve suyu … sayılmazlar. İçeriden dışarıya sulu/nemli kalmak için su için.

Kuru cildinizi hedefleyen cilt bakım ürünlerini seçerken, aloe vera, soya, yulaf ezmesi ve nemin sızdırmazlığına yardımcı olabilecek esansiyel yağ asitleri gibi bileşenleri arayın. Cildiniz hassas değilse, shea yağı, zeytinyağı, badem, hindistancevizi ve avokado yağı içeren ürünleri deneyin. Hepsi cilde harika faydalar sağlayabilen faydalı doğal bileşenlerdir.

Gerçekten bu kadar basit. Günlük rutininizde küçük değişiklikler kuru cilt belirtilerini hafifletmeye yardımcı olabilir. 7/24 cildinizi nemlendirin ve koruyun. Ve unutmayın, en sağlıklı cilt en güzel cilttir.

Yenibiryasam’ın Notu : 7 günde daha parlak, pürüzsüz ve genç görünümlü bir cilde sahip olmanıza yardımcı olacak cilt bakım ürünlerine sahip Herbalife SKIN Serisini mutlaka deneyin. Skin serisine ulaşabilmek için bu gönderimizin altına yorum yapabilir, ya da mesaj yoluyla bize ulaşabilirsiniz.

Kaynak : https://discovergoodnutrition.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir