01 Nis

Yaz için cildinizi canlandıracak maske önerileri

Yazın sıcakların artmasıyla ciltten akacak endişesiyle daha az makyaj yaparız. Fondöten gibi makyaj malzemeleri de sıcaklarda çok fazla tercih edilmediği için cilt kusurlarının ortaya çıkması kaçınılmaz olur.  Biz de bunun için bu dönemde cildinize iyi gelecek, cildinizi parlak ve canlı gösterecek bir kaç maske önerisi ile geldik.

ÇİLEK MASKESİ

Çileğin cilt üzerinde canlandırıcı ve peeling etkisi vardır. Özellikle kuru cilde sahip olanlara önerilen bu maske, cildi gerdiği için yüzde en fazla 10 dakika tutulmalıdır. 4 adet çileği ezerek, bir yemek kaşığı sevdiğiniz, kaliteli bir markaya ait olan nemlendirici kremle karıştırın ve cildinize ince bir tabaka halinde sürün. 10 dakika sonra soğuk suyla yıkayın. Ayda 2 defa uyguladığınız bu maske cildinize iyi gelecek.

AVOKADO MASKESİ

Yorgun ve kuru ciltleri nemlendirecek ve canlandıracak, ayrıca güneşlenmenin ardından rahatlıkla kullanılabilecek bir maskedir avokado maskesi. 1 tatlı kaşığı avokadonun içini ezip 2 tatlı kaşığı nemlendirici kremle karıştırın ve kalın bir tabaka halinde cildinize sürün. 15 dakika beklettikten sonra yıkayın. Haftada 1 defa uygulamanız yeterli olacaktır.

ÜZÜM MASKESİ

Karma cilt sorunları yüzün belli bölgelerinde (burun kenarları, çene, alın vs) görüldüğünden özellikle karma cilde sahip olanlar için uygun bir maske önerimiz var. Yorgun ciltleri daha canlı göstereek olan üzüm maskesi! . Üzümü sıkıp 2 tatlı kaşığı ölçüsündeki suyunu nemlendirici kremin içine katın. Yüzünüze sürün ve 10 dakika beklettikten sonra yıkayın.

MUZ MASKESİ

Muz besleyici ve içeriği zengin bir meyvedir. Özellikle solgun, yıpranmış ve kuru ciltlere doğal yenilik sağlayacaktır. Lekesiz ve olgun bir muzun yarısını ezerek sevdiğiniz, kaliteli bir markaya ait olan nemlendirici kremle karıştırın ve cildinize sürün. 15 dakika sonra soğuk suyla yıkayın. Haftada 1 defa uygulamanız yeterli.

Kaynak : iyiyasiyorum.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir